782 415 124
info@premiumgarden.pl

Opryskiwacz ogrodniczy, opryskiwacz Marolex, opryskiwacz Kwazar – centrum Ogrodnicze Premium Garden koło Lublina Kol. Płouszowice 145 b

W każdym ogrodzie niezbędnym narzędziem jest opryskiwacz, służy do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych takich jak nawożenie i ochrona przed szkodnikami poprzez nanoszenie na rośliny środków ochrony roślin.
Opryskiwacze różnią się sposobem pracy, pojemnością i parametrami technicznymi, a także ceną. Kupując opryskiwacz, musimy wybrać taki, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb. Te wykorzystywane w ogrodach możemy podzielić na trzy podstawowe grupy: opryskiwacze ręczne, naramienne i plecakowe. Rzadziej spotykany w ogrodnictwie amatorskim jest czwarty rodzaj - opryskiwacz wózkowy.

Opryskiwacze ręczne
 zbiorniku. Warto również zwrócić uwagę na możliwość montażu dodatkowych elementów, na przykład lanc przedłużających, czy też na obecność filtra na wlocie rurki zasysającej, który zapobiega zapychaniu się dyszy. Ważne jest również to, czy dostępne są na rynku ogrodniczym odpowiednie dla wybranego modelu zastawy naprawcze lub pojedyncze elementy wymienne (dysze, uszczelki, filtry, zawory czy pompy), wtedy w przypadku uszkodzenia jednej części nie ma potrzeby wymiany całego opryskiwacza.

Rodzaje opryskiwaczy

Obsługujemy je trzymając bezpośrednio w rękach. Są najmniejsze i najtańsze spośród wszystkich rodzajów opryskiwaczy. Zwykle mają pojemność od 0,5 do 2 litrów. Ze względu na niewielką pojemność najlepiej sprawdzą się w niewielkich ogrodach, używane są również na balkonach, tarasach oraz w domach, do pielęgnacji roślin doniczkowych. W dużych ogrodach przydadzą się na przykład wtedy, gdy szkodnik zaatakuje pojedyncze rośliny i potrzebujemy niewielkiej ilości oprysku. Ze względu na mechanizm działania, opryskiwacze ręczne możemy podzielić na pulsacyjne lub ciśnieniowe.
    • Opryskiwacze ręczne pulsacyjne: Jest to najprostszy rodzaj opryskiwacza, w którym rozpylenie cieczy następuje tylko wtedy, gdy naciskamy dźwignię ręką. Zwykle wyposażone są w dysze z tworzywa sztucznego.
    • Opryskiwacze ręczne ciśnieniowe: Są wyposażone w pompę, która umożliwia wytworzenie ciśnienia w zbiorniku przed wykonaniem zabiegu opryskiwania. Dzięki temu praca tego rodzaju opryskiwaczami jest bardziej wydajna, a rozpylenie bardziej równomierne. Dobrze jest wybrać model z dyszą wykonaną z mosiądzu, gdyż są one trwalsze i bardziej precyzyjne od plastikowych.

Centrum Ogrodnicze Premium Garden

Płouszowice Kol. 145 B, 21-008 Tomaszowice
782 415 124
info@premiumgarden.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek  od 8.00 do 18.00

Sobota 9.00 - 16.00