782 415 124
info@premiumgarden.pl

Najpopularniejsze w naszych ogrodach rośliny kwaśnolubne, czyli wymagające gleby o niskim pH (4,0-5,5) to rododendrony, azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, wrzosy, wrzośce, skimmie, modrzewnica, enkianty, kiścienie, janowce, pierisy, żarnowce, hortensje i magnolie.

Magnolie, hortensje, rododendrony, wrzosy, wrzośce, azalie – Centrum Ogrodnicze Premium Garden Kol. Płouszowice 145b koło Lublina


Jakie wymagania mają rośliny kwaśnolubne?

O powodzeniu uprawy roślin kwaśnolubnych zasadnicze znaczenie ma pH gleby, powinno być w granicach od 4,0 do 5,5. Utrzymując odpowiednie pH mamy pewność, że rośliny będą w stanie pobrać z podłoża niezbędne składniki mineralne. Składniki mineralne dostarczamy roślinie poprzez jej odpowiednie nawożenie, przeznaczonym specjalnie do tego typu roślin nawóz np, nawóz do azalii, nawóz do magnolii. Rośliny kwaśnolubne maja zwykle słabo rozwinięty system korzeniowy, dlatego należy przy braku deszczu zadbać o ich nawodnienie.
O rośliny kwaśnolubne musimy dbać podobnie jak o inne rośliny w ogrodzie. Bardzo ważne jest ich odpowiednie przycinanie oraz zabezpieczenie przed mrozem. Trud włożony w pielęgnację  na pewno da wymierne efekty w postaci pięknych roślin i zdrowych owoców.

 

 

Rośliny kwaśnolubne lublin

Wrzosy lublin

hortensje Lublin

Centrum Ogrodnicze Premium Garden

Płouszowice Kol. 145 B, 21-008 Tomaszowice
782 415 124
info@premiumgarden.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek  od 8.00 do 18.00

Sobota 9.00 - 16.00