782 415 124
info@premiumgarden.pl

Kwiecień to miesiąc, w którym zaczynamy przygotowania do nasadzeń wiosennych również na balkonach i tarasach.Warto w tym czasie zwrócić uwagę na stan donic i skrzynek balkonowych oraz zapewnić  roślinom odpowiednie podłoże. Należy zwrócić szczególną uwagę na odmienne wymagania pewnych gatunków roślin balkonowych, aby przy sadzeniu nie umieszczać ich w jednej donicy lub skrzynce, jak również wybrać odpowiednie miejsce np.: dla pelargoni słoneczne, a dla niecierpka zacienione.
Do najpopularniejszych kwiatów balkonowych należą pelargonie. W naszym Centrum Ogrodniczym każdej wiosny mamy ich wiele odmian: pelargonie rabatowe, bluszczolistne, angielskie, odmiany hybrydowe Calliope, a także odmianę Vancuver ozdobną z liści.

Pełną ofertę roślin balkonowych, pelargonie, surfinie, begonie znajdziecie Państwo w naszym Centrum Ogrodniczym Premium Garden w Kol. Płouszowice 145b koło Lublina.

Drugą popularną grupą roślin balkonowych są surfinie i petunie. Występują one we wszystkich kolorach, z różnorodnym wzorem na płatkach kwiatów, bywają  paskowane,  w białe plamki, z białym obrzeżem, dwubarwne lub o karbowanych brzegach płatków. Inne popularne rośliny balkonowe to fuksje, begonie, lobelie, werbeny, sanwitalie, uczepy, bakopy, nemezje, gipsówki, cieniolubne niecierpki i inne.
Ponad to do upiększenia kompozycji warto dosadzić rośliny ozdobne z liści np.: kocanki, trawy ozdobne, wilce.
Rośliny balkonowe to najczęściej rośliny jednoroczne, nie lubiące przymrozków dlatego w naszych warunkach klimatycznych nasadzenia najczęściej wykonujemy w końcu kwietnia lub na początku maja.

Centrum Ogrodnicze Premium Garden

Płouszowice Kol. 145 B, 21-008 Tomaszowice
782 415 124
info@premiumgarden.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek  od 8.00 do 18.00

Sobota 9.00 - 16.00