782 415 124
info@premiumgarden.pl
Drzewa i krzewy iglaste potocznie zwane iglakami to bardzo duża grupa roślin ozdobnych. Występują od maleńkich form karłowych do gatunków osiągających kilkadziesiąt metrów. Większość iglaków jest zimozielona, jednak są też takie, które gubią igły na zimę: modrzew, metasekwoja. Wymagania siedliskowe mają różne, sosny i jałowce rosną na glebach lekkich, piaszczystych i suchych, a na stanowiskach podmokłych dobrze radzi sobie metasekwoja.
 

Rośliny iglaste, drzewa i krzewy iglaste , tuje, żywotniki – Centrum Ogrodnicze Premium Garden Kol. Płouszowice 145b koło Lublina.

 
Iglaki są dość łatwe w uprawie. Inne gatunki roślin iglastych to świerki, jodły, cisy, cyprysiki, jałowce, sosny, tuje, cisy i choiny. W każdym z wymienionych gatunków jest ogromna ilość odmian różniących się między sobą wyglądem, wielkością, pokrojem.
Iglaki znajdują szerokie zastosowanie w ogrodach. Żywotniki, tuje często sadzone są w formie żywopłotu i to zadanie wykonują znakomicie. Pojedyncze duże okazy sadzone są jako tzw. solitery, aby swoim kolorem i formą ozdabiały ogród. W małych ogródkach, na tarasach i balkonach, w donicach świetnie sprawdzają się formy karłowe iglaków.
 
 
tuje Lublin
 
Iglaki Lublin
 
Rośliny iglaste lublin
 
żywotniki lublin

Centrum Ogrodnicze Premium Garden

Płouszowice Kol. 145 B, 21-008 Tomaszowice
782 415 124
info@premiumgarden.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek  od 8.00 do 18.00

Sobota 9.00 - 16.00