782 415 124
info@premiumgarden.pl

Rośliny zielne, żyjąca dłużej niż dwa lata, o niezdrewniałej części nadziemnej  to byliny  - z języka łacińskiego herba perennis. Byliny w ogrodzie, jakie mają wymagania?


Byliny, rośliny wieloletnie – Centrum Ogrodnicze Premium Garden Lublin Kol. Płouszowice 145b - hosty, żurawki, astry, bergenie, jarzmianki, jeżówki

Hosty – rośliny wieloletnie, o ozdobnych liściach i niewielkich niebieskich, fioletowych lub różowych kwiatach, liście mają różnej wielkości od miniaturek do bardzo dużych, określanych mianem ,, extra large". Lubią stanowiska cieniste lub półcieniste. Wielkość i kolor liścia to największy atut tej rośliny, kolory liści od białego, żółtego, różne odcienie zielonego do szarego i niebieskiego. Na liściach może być obwódka lub mozaika nadająca ciekawy wygląd roślinie. Przykładowe odmiany host: Blue Angel, Sum & Substance, Big Daddy, Blue Mouse Ears itd.

Żurawka Heuchera – byliny również ozdobne z kolorowych liści, posadzone w kępach po kilka sztuk tworzą piękny barwny dywan. Mają małe wymagania i są bardzo wytrzymałe. Cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników kwiatów ogrodowych. Ich ozdobą jest nie tylko ciekawy kolor liścia, ale także jego faktura. Te przepiękne kwiaty ogrodowe najlepiej rosną w półcieniu, jednak te o mocnym bordowo-czerwonym kolorze radzą sobie dobrze na pełnym słońcu.

Jeżówki Echinacea – kwiat ogrodowy o leczniczych  właściwościach. Rośnie w formie kępy o przepięknych kolorowych barwach,  świetnie się czuje na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Lubi glebę żyzną.

 

Centrum Ogrodnicze Premium Garden

Płouszowice Kol. 145 B, 21-008 Tomaszowice
782 415 124
info@premiumgarden.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek  od 8.00 do 18.00

Sobota 9.00 - 16.00