782 415 124
info@premiumgarden.pl
Pnącza to rośliny o wiotkich pędach, wymagające instalacji podpór. Są zwykle bardzo elastyczne i dostosowują się do kształtu podpór, zarastając je całkowicie tworzą piękne formy. Niewątpliwymi zaletami pnączy, jest to, że mają walor dekoracyjny, nie tylko zachwycają cudownymi barwami, ale także tworzą naturalne osłony od wiatru, kurzu i słońca. Oczyszczają powietrze, a pnąc się po ścianach domów przyczyniają się do oszczędności energii.

Pnącza zapewniają nam intymną atmosferę, a dzięki podporom, takim jak: bramki, słupy, trejaże, pergole czy altany możemy podzielić przestrzeń ogrodu na części i utworzyć bardzo urokliwe miejsca w ogrodzie: tajemnicze zakątki, urokliwe zakamarki.

 

Pnącza, clematisy, winobluszcze, róże pnące  Centrum Ogrodnicze Premium Garden Lublin Kol. Płouszowice 145 b

 

Coraz większym powodzeniem cieszą się przy obsadzaniu balkonów i tarasów, tworząc kolorową ścianę ochraniają nas przed wiatrem, kurzem i słońcem, a także przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Jednym słowem oczyszczają powietrze, a w lecie tworząc cień, obniżają temperaturę, zmniejszają hałas, a także stają się naturalnym miejscem które sprzyja obecności ptaków.

Wśród pnączy największą popularnością cieszą się : akebia, aktinidia czyli mini kiwi, bluszcze, glicynia, hortensja pnąca, milin, powojnik inaczej clematis, rdestówka, róże pnące, trzmielina, wiciokrzew i winobluszcz.

Jakie odmiany róż wymagają podpory ?

Róża FLAMMENTANZ ( Korflata )
Róża HEIDELBERG ( Korbe )
Róża NEW DAWN
Róża ROSARIUM UETERSEN ( Kortersen )
Róża PAUL S SCARLET CLIMBER
Róża SUPER DOROTHY
Róża SYMPATHIE
 
 
 
winobluszcz Lublin
bluszcz Lublin
pnącza Lublin
róże pnące Lublin
wiciokrzew Lublin

Centrum Ogrodnicze Premium Garden

Płouszowice Kol. 145 B, 21-008 Tomaszowice
782 415 124
info@premiumgarden.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek  od 8.00 do 18.00

Sobota 9.00 - 16.00